شناسه : 9264
سه شنبه, 09/30/1395 - 10:13
نویسنده : kermanshah
مسئول تعلیم وتربیت سپاه ناحیه سرپلذهاب :

اخلاق نیکو در اجرای امر به معروف و نهی از منکر

مسئول تعلیم وتربیت سپاه ناحیه سرپلذهاب گفت : امربه معروف ونهی از منکر با اخلاق نیکو و حسنه آمرین بالمعروف تاثیرگذاری بسیاری خواهد داشت .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،حجت الاسلام علی گلیاری  با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: با توجه به فلسفه خلقت انسان كه طبق بيان قرآن كريم عبوديت و بندگی است و از طرفی وجه تمايز انسان با ساير موجودات به ناطق و عاقل بودن انسان و حركت او به سوی كمال می باشد، اهميت و جايگاه اين دو فريضه الهی، يعنی امر به معروف و نهی از منكر بيشتر تبيين و روشن می گردد.
 مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه  درادامه افزود: به طور كلی می توان گفت كه ريشه و كليات احكام شرعی را بايد در قرآن كريم و شرح و تفصيل و شاخه های آن را در سنت جست.
وی خاطر نشان شد: هدف عمده و اساسی در امر به معروف و نهی از منكر محقق شدن معروف و زدوده شدن منكر است.
گلیاری اذعان کرد: مهمترين اصلی كه در تأثير امر به معروف و نهی از منكر در خور توجه است، احترام به شخصيت افراد می باشد لذا مرتكبان منكر تا وقتی كه متجاهر به گناه نشده اند، و به طور آشكار خود را نيالوده ، محترمند و نبايد به هتك حرمت آنها پرداخت.
وی یکی از از شيوه های مهم و مؤثر در امر به معروف و نهی از منكر را نرمخويی و محبت خواند و گفت: همواره بایستی در ترویج امر به معروف با نرمخویی وارد عمل شد چرا که محبت و اخلاق نیکو در انجام این دو فریضه الهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نشست امر به معروف و نهی از منکر با حضور مسئولین و جمع کثیری از فرهنگیان بسیجی شهرستان سرپلذهاب در محل کانون شهید باهنر این شهرستان برگزار شد.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید