شناسه : 65871
پنجشنبه, 06/18/1400 - 10:12
نویسنده : kermansha31
امروز برگزار شد:

جلسه هم اندیشی و همفکری و همدلی علمای ارزشمند اهل سنت و علمای اهل تشیع در موضوع فقه اصیل اهل سنت در سرپلذهاب

جلسه هم اندیشی و همفکری و همدلی علمای ارزشمند اهل سنت و علمای اهل تشیع در موضوع فقه اصیل اهل سنت در سرپلذهاب برای مقابله با جریان‌های تکفیری و پیشگیری از تفرقه و مشکلات در جوامع اسلامی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت نبی اکرم (ص)استان کرمانشاه ؛سرهنگ پاسدار فرامرز صفری جانشین فرماندهی لشکر حضرت نبی اکرم صلوات الله علیه استان کرمانشاه  در این‌جلسه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: توفیق حاصل شد امروز برگزاری جلسه هم اندیشی و همفکری و همدلی علمای ارزشمند اهل سنت و علمای اهل تشیع در موضوع فقه اصیل اهل سنت برای مقابله با جریان‌های تکفیری و پیشگیری از تفرقه و مشکلات در جوامع اسلامی و همینطور به منظور تقویت عنصر پیروزی آفرین وحدت در جوامع اسلامی خواسته در شهرستان‌ سرپلذهاب برگزار شود .

وی افزود: مناسب موضوعات و راهکارهای مهم و برای تقویت موضوع وحدت در جوامع اسلامی مباحثه های خوب برگزار شد.

ایشان ادامه داد: ما علاوه بر ایجاد وحدت در شهرستانها و استان ها و وحدت در کشور عزیزمان ایران اسلامی  به دنبال وحدت در جهان اسلام و حتی به دنبال وحدت معنوی در جهان معنوی، در جهان همه آزادمردان و آزادیخواهان در جبهه خیر برای مقابله با جبهه ، گردهم چند بشوند و به معارف قرآنی و به رشد و تعالی و سعادت بشری جامعه عمل بپوشانیم.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب امام جمعه سرپلذهاب در ادامه در گفتگو با خبرنگار ما گفت: جلسه ای با همت لشکر ۲۹ سپاه حضرت نبی اکرم.ص. استان و با حضور علما و اندیشمندان اهل سنت و تشیع غرب استان در سرپلذهاب برگزار شد.

وی افزود: این‌جلسات قطعاً باعث هم اندیشی و باعث وحدت بیشتر بین مذاهب مختلف اسلامی میشود و  امروز ما در کشور نیاز به برگزاری چنین جلساتی داریم.

ایشان گفت: در جهان اسلام باید بزرگان و اندیشمندان و علمای اهل سنت و تشیع  کنار هم به نوعی برای پاسخگویی به شبهات ای که بر علیه اسلام  کنار هم گردآیند و نظری که شکل می‌گیرد توسط استکبار جواب بدهند به یک راهکار راهبردی برسند.

وی تصریح کرد: این راهبرد خروجیش اتحاد و برادری و وحدت بیشتر در بین ملل مسلمان و عزیزان ما در کشور ایران  اسلامی یعنی بزرگان اهل سنت و تشیع باشد .

ایشان یادآور شد:  امروز دشمن میخواهد به خاطر جلوگیری از نفوذ ایران اسلامی جنگ قومیتی و مذهبی در کشور راه بندازد  ولی هوشیاری و بصیرت مردم خصوصاً بزرگان و بزرگان و علما و اندیشمندان و نخبگان شیعه و چه سنی باعث میشود که تمام سناریوها و توطئه‌های دشمن خنثی و کما فی السابق ملت عزیز ایران واحد در کنار هم گوش به فرمان امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی به عنوان مدافع این وحدت و اسلام بتواند کار خود را به عنوان وظیفه خود عمل کند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید