این مطلب ۱۳۱ بار خوانده شده
فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء استان البرز:

آمریکایی‌ها حماقت کردند / پاسخ سختی به جنایتکاران می‌دهیم‌‌

فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء استان البرز با بیان اینکه آمریکایی‌ها با به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی حماقت کردند،گفت:۴۰۰ اندیشکده آمریکایی در مورد محبوبیت حاج قاسم نظرسنجی علمی کرده بودند.
فارسی

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج مساجد و محلات استان البرز، سردار رستم‌علی رفیعی آتانی در مورد ابعاد اتفاقاتی که طی چند روز گذشته در حوزه بین الملل منجر به شهادت حاج قاسم سلیمانی شد، اظهار داشت: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی برای سامان دادن به وضعیت داخلی خود نیاز به یک کار بزرگی داشتند.

 

وی افزود: اولین دلیل این کار این بود که هم  اوضاع نخست وزیری رژیم صهیونیستی و آمریکا خوب نبود و دومین دلیل این بود که موضوع انفعال آمریکایی‌ها بود به سبب اینکه جبهه مقاومت در حال طرح‌ریزی یک کار بزرگی و پیش بینی شده بود.

فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء استان البرز با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این منطقه به دنبال بی دولت سازی ملت عراق و لبنان بودند، بیان کرد: نخست وزیر عراق و لبنان با کارشکنی ها و اقدامات خصمانه آمریکا  استعفا داده بودند و این نقطه مبدا و مقصد جبهه مقاومت بود که از این وضعیت این‌ها استفاده کرده بودند که کار خود را انجام بدهند.

سردار رفیعی با بیان اینکه اتفاقی که خروجی این کار بود آن چیزی نبود که آمریکایی‌ها  پیش‌بینی می‌کردند ادامه داد: دشمنان فکر می‌کردند که ما در موضع‌گیری‌های خود در انتخاب انتقام سخت  به خاطر ملاحظات منطقه‌ای کوتاه می‌آییم.

وی با اشاره به  قضیه میکونوس و خروج سفرای ۱۱ کشور اروپایی از ایران و التماس آنها برای برگشت و دایر کردن سفارت خانه‌هایشان،گفت:این روزها آمریکایی‌ها ۱۶ سفیر را برای آرام کردن ایران برای صرفنظر از انتقام شهادت حاج قاسم سلیمانی مامور کرده اند ،حرف روشن آن‌ها این  است که در همان سطحی که ما زدیم، بزنید.

فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء استان البرز با اشاره به فرمایش رهبری معظم انقلاب که فرمودند که شروع‌کننده آمریکایی‌ها هستند اما تمام‌کننده آنها نیستند، ادامه داد: این ماجرا و تبعات آن نشان داد که فرمایش حضرت آقا دقیق و درست بود و آمریکایی‌ها تمام‌کننده نیستند.

سردار رفیعی درمورد عکس‌العمل مردم درباره شهادت حاج قاسم سلیمانی‌ اظهار داشت: عکس‌العمل مردم قابل پیش‌بینی بود‌، ۴۰۰ اندیشکده آمریکایی قبلا این نظر سنجی را در ایران داشتند که شخصیت محبوب ملت ایران  بعد از حضرت آقا، قاسم سلیمانی با ۸۶ درصد نظرات مردم  است.

وی گفت: آمریکایی‌ها محبوبیت حاج قاسم سلیمانی را در جبهه مقاومت دشمنان با همه متدهای علمی ارزیابی کرده بودند  این محبوبیت قابل پیش‌بینی بود، ولی آنها حماقت کردند‌.

سردار رفیعی درمورد انتصاب سردار قاآنی به عنوان فرمانده سپاه قدس،گفت: آقای اسماعیل قاآنی بنیانگذار تیپ ۲۱ مشهدی‌ها و  بنیانگذار لشکر ۵ نصر هستند، سردار بابانظر و محمد باقر قالیباف  نیروی سردار قاآنی هستند و مشهدی‌ها همه نیروی سردار قاآنی هستند.

رفیعی با بیان اینکه سردار اسماعیل قاآنی بیش از ۱۰ سال در کنار حاج قاسم سلیمانی  عزیز در جبهه مقاومت بودند، تصریح کرد: اسماعیل قاآنی فرمانده‌ای توانمند، فرمانده میدانی و عملیاتی هستند‌.

وی با بیان اینکه اولا هدف از این تصمیم این بود که راه همچنان ادامه داشته باشد، تصریح کرد:  ‌جانشین سردار سلیمانی حقیقتا جانشین سردار  سلیمانی است و در عراق هم این اتفاق افتاده است العامری دقیقا جانشین ابو مهدی المهندس بود.

سردار رفیعی افزود: پیام مهم‌تر این است که نیروی قدس با همان طرح و برنامه راه خودش را در منطقه مقاومت به جلو می‌برد.

وی با بیان اینکه حمایت‌هایی  از اسماعیل قاآنی در منطقه شد و پشتیبانی‌هایی که در منطقه، نیروی مقاومت از ایشان کردند سبب شد ایشان جانشین حاج قاسم باشند، عنوان کرد: محبوبیت این فرمانده به سبب قطرات خون حاج قاسم سلیمانی بیشتر از این در جلوی دیدگان مردم قرار می گیرد.

رفیعی درمورد شخصیت حاج قاسم سلیمانی، گفت: قاسم سلیمانی برای ملت، سرباز به تمام معنای ولایت بود.

وی افزود: قاسم سلیمانی به زندگی شخصی و سلوکش، قاسم سلیمانی و فرماندهی‌ جنگش، قاسم سلیمانی و تاسیس نیروهای مردمی در کشور‌های منطقه از جمله تعریف‌هایی که می‌توان از وی کرد.

فرمانده لشکر ۱۰ سیدالشهداء استان البرز بیان داشت: نکته عجیب قاسم سلیمانی این است که مردم سوریه را برای سوریه و اهداف آن کشور سازماندهی کرد نه برای اهداف جمهوری اسلامی و همین‌طور مردم عراق را برای کشور عراق سازماندهی کرد.

وی گفت: قاسم سلیمانی حرفش در دنیای اسلام این بود که من آمده‌ام که خودم را به شما عرضه کنم و حرفش در جلسات این بود که چه کمکی از من بر می‌آید، قاسم سلیمانی   به کسی دستور نداد حرفی که در کنگره شهدای گیلان گفتند که فرماندهان یعنی من رفتم شما بیایید و به کسی نگفت برو ، قاسم سلیمانی رفت بقیه هم بروند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.